субота, 5 квітня 2014 р.

Інтел. Навчання для майбутнього. День останній.

Сьогодні завершуються заняття на курсах тренерів за програмою "Інтел - навчання для майбутнього" (версія 10) на базі Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. Два тижні промайнули як одна мить. Окрім нових знань, умінь та навичок кожен із нас отримав безцінний досвід спілкування та роботи у складі творчої групи однодумців. Дякую викладачам та колегам за чудову атмосферу успіху, яка не полишала приміщення навчальної аудиторії №309 протягом усього часу навчання! До нових зустрічей!

пʼятниця, 4 квітня 2014 р.

Обговорення результатів роботи

Відповідно до навчального плану проведення занять курсів тренерів за програмою "Інтел - навчання для майбутнього" (версія 10) на WIKI-платформі здійснили обговорення у парах створеного партнером портфоліо.

Моя WIKI-сторінка "Інтел - навчання для майбутнього"

Публікацію власних напрацювань на курсах тренерів за програмою "Інтел - навчання для майбутнього" здійснив на власній WIKI-сторінці:

четвер, 3 квітня 2014 р.

Інтел. Навчання для майбутнього. Модуль одинадцятий, завершальний.

Ось і підходить до завершення моє навчання на курсах тренерів за програмою "Інтел - навчання для майбутнього" (версія 10).

середа, 2 квітня 2014 р.

Інтел. Навчання для майбутнього. Модуль десятий.

Під час роботи над даним модулем розглядалось питання про роль фасилітатора в навчанні учнів за методом проектів, вміння підготувати матеріали для учнів.
Адже уміння розумно поставити запитання – це основа якісного навчання. Добре продумані запитання провокують змістовні зв'язки з тим, що учні приносять до класної кімнати із попереднього навчання та зі свого життєвого досвіду.

вівторок, 1 квітня 2014 р.

Інтел. Навчання для майбутнього. Модуль дев'ятий.

Цей модуль допоміг мені з'ясувати, як учні можуть самі спрямовувати себе у навчанні та про роль і місце диференційованого навчання.
Також ми з’ясували та обгрунтували переваги й недоліки диференційованого навчання, коли створюються умови, що дають змогу кожному учневі розкрити здібності.
Сутність такого навчання полягає в тому, що в його основі лежить розв'язування завдань від простого до складного з урахуванням індивідуальних можливостей, здібностей тощо.

понеділок, 31 березня 2014 р.

Інтел. Навчання для майбутнього. Модуль восьмий.

Цей модуль допоміг мені зрозуміти, що означає «оцінювання, зосереджене на потребах учнів»:
  • оцінювання має відбуватися постійно протягом всього проекту та включати оцінювання всіх вказаних у навчальних цілях знань та навичок;
  • оцінювання, що будується навколо навчальних потреб учнів, має акцентувати увагу як на змісті навчальної теми, так і на навичках 21 століття;
  • форми оцінювання повинні мати критерії, які взаємопов'язані з цілями, що описують рівні сформованості навичок та рівні засвоєння знань, які відображаються в кінцевому продукті проекту, що розробляється учнями;
  • щоб визначити рівень розуміння учнями теми, їх знання та якість учнівських робіт, їх демонстрації, використовується підсумкове оцінювання;
Щоб правильно оцінити учня, потрібно дотримуватися таких дій при створенні форми оцінювання:
  • самому виконати завдання (створити продукт, який мають виконати учні);
  • переконатися, що визначені критерії відповідають навчальним цілям;
  • залучити колег та учнів до створення інструментарію оцінювання;
  • написати критерії простою, зрозумілою для учнів, мовою.

пʼятниця, 28 березня 2014 р.

Інтел. Навчання для майбутнього. Модуль сьомий.

Ефективне використання  інформаційно-комунікаційних технологій для підтримки та оцінювання процесу навчання учнів:     
  • створення учнівської презентації
  • створення учнівської публікації
  • оформлення вікі-статті або блоґу
Також в цьому модулі ми внесли зміни до свого плану створення проекту, вибрали критерії оцінювання. Окрім того, сьогодні приступили до оформлення роботи учня. Учнівською роботою за моїм проектом буде блог.

четвер, 27 березня 2014 р.

Інтел. Навчання для майбутнього. Модуль шостий.

Цей модуль допоміг мені поміркувати про те, які зміни може внести використання сервісів Веб 2.0 щодо спілкування та співпраці у навчання моїх учнів, а саме:
  • я повинен подбати про безпечну роботу учнів при використанні Інтернету перед тим, як вони почнуть користуватися Інтернет-ресурсами. 
  • я повинен застерегти учнів від доступу до ресурсів, які містять небезпечний або заборонений для них матеріал або від спілкування з людьми, які можуть становити загрозу для них.
  • я повинен разом з учнями ефективно використовувати електронну пошту, чат, сервіси надсилання миттєвих повідомлень, онлайнові опитування та технологій передавання голосових повідомлень через Інтернет.
Для цього я маю встановити правила користування Інтернетом (ПКІ). ПКІ – це письмова угода, яка описує положення та умови користування Інтернетом і підписується учнями, їхніми батьками та вчителями. ПКІ мають включати правила проведення пошуку в Інтернеті, розміщення на сайтах імен учнів, а також зображень (картинок, фото чи відео) та аудіокліпів з учнями в Інтернеті. А також ознайомити учнів та батьків із офіційним сайтом "Он-ляндія - Безпека в Інтернеті"

Інтел. Навчання для майбутнього. Модуль п'ятий.

Цей модуль допоміг мені поміркувати про те, які зміни може внести використання Інтернет-ресурсів у процес навчання моїх учнів, а саме:
веб-документи дозволяють учасникам спільно вводити до них потрібні відомості та їх редагувати з різних комп’ютерів, що знаходяться в мережі Інтернет. При цьому всі, кому надано відповідний доступ, можуть одночасно змінювати цей документ. Сайти для спільної роботи з документами надають можливість створювати та редагувати текстові документи, мультимедійні презентації та електронні таблиці.

середа, 26 березня 2014 р.

Інтел. Навчання для майбутнього. Модуль четвертий

Цей модуль допоміг мені уточнити Основні запитання проекту та обдумати оцінювання учнів в проекті, а саме визначитися з методом оцінювання та створити свій зразок оцінювання презентації та публікації. 
Вдале навчання за методом проектів завжди починається з планування процесу оцінювання. Спочатку формулюються цілі, які відповідають державним освітнім стандартам і навчальним програмам, потім визначаються конкретні знання та вміння, якими мають оволодіти учні, далі приймаються рішення щодо методів оцінювання засвоєного нового матеріалу та рівня здобутих навичок. Лише на наступному етапі доцільно розробляти конкретні вправи, завдання для учнів та планувати їх навчальну діяльність. Такий «зворотній» підхід до застосування оцінювання фокусує проект на досягненні навчальних цілей. 
Особливістю роботи учнів під час виконання проекту є формуюче оцінювання, яке передбачає:
  • Оцінювання проекту здійснюється протягом всього часу його виконання.
  • Оцінюються всі етапи проекту.
  • До процесу оцінювання залучаються учні.

Інтел. Навчання для майбутнього. Модуль третій.

Цей модуль допоміг мені з’ясувати, як можна використати навчальні дослідження в проектах та зрозуміти призначення Основних запитань проекту, а саме, як вони:
  • сприяють розвитку мислення;
  • спонукають до дії;
  • заохочують учнів використовувати навички мислення вищих рівнів;  
  • в чому різниця між ключовими, змістовними та тематичними питаннями.
Продумав запитання. Створив публцікацію.

вівторок, 25 березня 2014 р.

Інтел. Навчання для майбутнього. Модуль другий.

Сьогодні ми працювали за планом навчального Модуля 2.
В цьому модулі я ознайомився з таксономією Блума.
Цей модуль допоміг мені визначитися, якими навчальними та інноваційними навичками повинен володіти випускник 21 століття: критичне мислення, комунікативність, вміння працювати з інформацією, вмінням вирішувати проблеми тощо. І обов'язково бути ІКТ-грамотним. Я створив публікацію "Метод проектів". До виконання завдання підійшов творчо, але в "бойових умовах" часу, як завжди, обмаль, тому... 
А взагалі... не знаю як кому, а мені подобається:)))

понеділок, 24 березня 2014 р.

Інтел. Навчання для майбутнього. Модуль перший

Сьогодні розпочалися курси тренерів за програмою «Інтел – навчання для майбутнього». На початку заняття ми – в основному, вчителі інформатики та математики, познайомилися один із одним, а також із нашими тренерами – фахівцями Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.
Наше навчання відбувається у затишній сучасній аудиторії №309, вікна якої виходять на південь. Тому, окрім матеріалів, опублікованих в електронному посібнику «Інтел – навчання для майбутнього», маємо можливість спостерігати за швидким наступом весни за вікном.
Певну частину навчального часу було відведено для заповнення анкети до тренінгу за 10 версією Програми.
Сформулювали власні цілі навчання на тренінгу. Мене зокрема найбільше цікавлять питання щодо організації процесу демонстрації результатів навчання на основі використання інформаційно-комунікаційних технологій. Передбачаю, що можуть виникнути ускладнення з питання щодо оцінювання діяльності учнів у проекту, оскільки майже все своє трудове життя оцінював навчальні досягнення учнів за Державними стандартами. Робота ж на курсах «Інтел – навчання для майбутнього» передбачає в першу чергу формування умінь та навичок навчання за методом проектів. Проте вважаю, що зможу подолати ці складності, оскільки буду мотивувати учнів на досягнення успіху в кінцевому результаті.
За допомогою навчального посібника ознайомилися із ресурсами програми, зокрема, вікі-сайтом програми, із сайтами допоміжних матеріалів для тренінгу. Оглядово попрацювали з електронним посібником курсу. Підготували на диску необхідні папки для публікації власних та додаткових матеріалів.

По завершенні формулювання рефлексії до Модуля 01 перейшли до планування на майбутнє.